تنهایی آدم | بلاگ

تنهایی آدم

تعرفه تبلیغات در سایت
شما فکر می کنید که تنهایی یک روز تمام می شود. بگذارید بگویم شما چگونه فکر می کنید، اینگونه: " خوب با فلانی دوست شم دیگه تنها نیستم. خوب خدمت تموم شه برم تو اجتماع دیگه تنها نیستم، خوب برم سر کار با چهار نفر آشنا می شم دیگه تنها نیستم، خوب زن بگیرم دیگه تنها نیستم، خوب بچم به دنیا بیاد دیگه تنها نیستم" این طور نیست عزیز من. صابون به دلتان نزنید، هم حیف است هم بی فایده. صابون اگر موثر بود آدمیزاد پیر نمی شد، پوست را می گویم که هی چروک دار تر می شود. به هر حال تنهایی هم ترفند هایی خودش را دارد. می داند چطور خودش را به دنیای آدم ها بچسباند. تنهایی از اول بوده. از همان روز اول که حضرت آدم تازه گلش خشک می شد. همه چیز داشت اما تنها بود. بهشتی وسیع برای قدم زدن و عمری جاوید و خدایی که او را بیشتر از همه دوست داشت، اما یک روز از خواب بیدار شد و گفت: "خدایا تنهایم". از بقیه اش بگذریم که خداوند یک کار های عجیب و غریبی کرد و آدم را از تنهایی در آورد. نکته ی اصلی داستان این است که آدم از کجا فهمید که تنهاست؟ مگر به عمرش جمع دیده بود؟ همه اش همین است. تمام حرفی که می خواهم بزنم این است که تنهایی را خداوند به آدم داد. آنوقت که می خواست از روحش در او بدمد. خداوند تنهایی خودش را با گوشت و خون انسان که دوست داشت اشرف مخلوقاتش باشد ترکیب کرد. ما همه وارثان این فرد بودن آفریننده ایم و باید آن را به دوش بکشیم. باید با دوستانمان بگوییم و بخندیم و تنها باشیم. با دوستان دیگرمان!بگوییم و بخندیم و بخندیم و تنها باشیم. با خانواده، همسر، همکار، فرزند.
تنها وقتی که انسان تنها نیست، وقتی است که چیزی می آفریند. وقتی نقاشی می کشد. شعر می گوید یا می نویسد. یا حتی وقتی که ساختمانی را بنا می کند. یک قانون خوب را به تصویب می رساند. یا دوستش را از خنده روده بر می کند. آفریدن تنها دوای تنهایی انسان است. هر چند آن هم لحظه ای و گذرا اما موثر. می خواهم بگویم که اینقدر به دنبال این نباشید که با تنهایی خود بجنگید. که این لعنتی بخشی از خودتان است نه یک غده ی سرطانی که بخواهید از شرش خلاص شوید. که باید دست روی سرش بکشید و نازش کنید حتی نازش را بکشید. که همین لعنتی است که ما را انسان کرده.
حالا این همه روده درازی به کجا می خواهد برسد؟ آخرش که چه؟ هیییییییس!!! دارم دست روی سر تنهایی ام می کشم. آرام به خواب رفته است.
...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : جمعه 4 فروردين 1396 ساعت: 12:53